Akademisyenler öncülüğünde matematik/fizik/bilgisayar bilimleri soru cevap platformu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1.5k kez görüntülendi

 A)1850 B) 1870 C) 1900 D)1925 E) 1950

Orta Öğretim Matematik kategorisinde (36 puan) tarafından  | 1.5k kez görüntülendi

tereyağının kilosunu 6.000 liradanmı almış ?,biz köyde 30 liraya satıyoruz yaw.ayıptır kardeşim insanların ekmeğiyle oynamayın.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap

Toplam paket sayısı 20kg/250gr=80.

Paketlemeye harcanan toplam para 80.50=4000.

28000 lira kar etmesi için 20 kg tereyağı 120000+28000+4000=152000 liraya satması gerekiyor.80 paket 152000 lira ise 1 paketi de 1900 liradır.

(139 puan) tarafından 
tarafından seçilmiş

teşekkürler çok yardımcı oldun.

20,239 soru
21,759 cevap
73,399 yorum
2,065,394 kullanıcı