Akademisyenler öncülüğünde matematik/fizik/bilgisayar bilimleri soru cevap platformu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1.4k kez görüntülendi

cevap 25

Orta Öğretim Matematik kategorisinde (47 puan) tarafından  | 1.4k kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap

200gram ekmek 200a maliyeti var dersek.

$\frac{160}{100}.200a=320a$ satilmalidir.

250 gram olduğunda maliyette 250a olur.

$\frac{x}{250a}=\frac{160}{100}$ ise $x=400a$ gelir

Aradaki fark $400a-320a=80a$ gelir.

$\frac{x}{100}.320a=80a$ ISR $x=25$ gelir.

(11.1k puan) tarafından 
tarafından seçilmiş
20,246 soru
21,768 cevap
73,412 yorum
2,125,230 kullanıcı