Akademisyenler öncülüğünde matematik/fizik/bilgisayar bilimleri soru cevap platformu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
493 kez görüntülendi

Malum sınava az kaldı ve ben kitaplara koyulmamış pratik bağıntılar arıyorum en azından bileyim diyorum kolayı varken zorunu tercih etmek biraz absürd :)

şimdiden teşekkürler.

Serbest kategorisinde (11 puan) tarafından  | 493 kez görüntülendi

2 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme

Dogrusu bu sekilde bir soruya cevap bulabilecegini sanmiyorum. Senin yolundan gidersek matematikle ilgili hersey nedir, kitaplara konulmamis kolay teoremleri bilmek istiyoruz diye sorar; o sorunun cevabini verip isi gucu birakirdik.

(1.8k puan) tarafından 

Hayal etmesi keyifli ama gerceklesmesi halinde sonu sıkıcı bir durum...lakin haklisiniz..cevabi muamma bir soru..kime gore neye gore pratik bilgi?! ayrica ygs de ihtiyac duyulacak bilgi sabit ve her ygs kaynak kitabinda mevcut..:/

0 beğenilme 0 beğenilmeme

Pratik bilgi(!) temel bilgi olmadan işe yaramayacağı aşikar, bu kısa yolu bilip nereye gideceğini bilmemeye benzer. İkinci sınava hazırlanan birinin bilgilerinin (özellikle matematik,fizik) kalıcı olması için onlarla zaman geçirmesi gerekir. Üçüncü pratik bilgi ile kastedilen sadece bellli bir soru tipini hızlı çözdüren bilgi mi yoksa, İşlemi biraz daha uzun olmasına rağmen pek çok soruyu düşünmeden çözmenizi sağlayan bilgi mi ( mesela cosinüs teoremi ) gördüğünüz gibi tartışma uzayıp gider. Son olarak bilgiye (teoremlere değil) rastgele bir yerden ulaşırsanız doğruluğun gösterilmiş olması gerekir ki oda apayrı bir iş.

(1.8k puan) tarafından 
20,248 soru
21,774 cevap
73,415 yorum
2,140,494 kullanıcı